Self-adhesive pictures

SAMOLEPÍCÍ JMENOVKY

- jsou určeny především k označení nejrůznějších školních pomůcek, pomůcek do školky, sportovních potřeb, svačinových boxů, lahví na pití, bot, aktovek či penálů včetně pastelek a psacích potřeb, nebo třeba věcí, které s  sebou děti berou na tábor či školní výlet. 

Jak je správně nalepit? 

Chcete-li, aby  samolepka vydržela na svém místě co nejdéle, aplikujte ji vždy na čistý, nemastný a suchý povrch. Její životnost rovněž prodloužíte, vyberete-li pro její umístění rovné, hladké místo:

  1. Samolepku sejměte z podkladové folie a umístěte ji na vybrané místo.
  2. Po nalepení samolepku na několik vteřin silně přitiskněte. Poté s označeným předmětem příliš nemanipulujte – nezkoušejte, zda samolepka drží nebo zda je možné ji odlepit. Věřte, že bezprostředně po nalepení to půjde snadno. Lepidlo na spodní straně samolepky totiž musí nejprve dostatečně ztuhnout a teprve poté bude samolepka pevně držet.
  3. Vyčkejte minimálně 12 hodin, než označené předměty eventuálně vložíte do myčky, pračky nebo do mikrovlny.

 Samolepící dětské jmenovky jsou vyrobeny z PVC folie, která je pružná a dobře přilne i na nerovné povrchy. Lze ji také použít na označení pláštěnek nebo penálů. Při nalepování pečlivě kopírujte povrch, poté ještě nehtem důkladně vyrýsujte samolepku do záhybů atp.

 

NAŽEHLOVACÍ JMENOVKY

- jsou ideální možností, jak jasně, vkusně a jednoduše označit oblečení či uniformy. 

Jak je správně nažehlit?

1. Nastavte žehličku druhý až třetí stupeň a nechte ji rozehřát (Vyzkoušejte teplotu na jedné nažehlovačce. Příliš žhavá žehlička ji může "spálit", což se projeví změnou barvy)

2. Jako pracovní místo si vyberte tvrdou plochu, např. desku stolu chráněnou povlakem na polštář. Žehlící prkno není vhodné, protože je měkké a vy potřebujete vytvořit efekt "lisu".

3. Jmenovku sejměte z folie, přiložte (nápisem nahoru) na vhodné a žehličkou dobře přístupné místo a překryjte pečícím či hedvábným papírem.

4. Vše stlačte žehličkou jak nejsilněji dokážete a vydržte cca 15 vteřin. Pohybujte s ní jen velmi opatrně.

5. ihned po nažehlení opatrně pečící papír sloupněte. S označeným oblečením příliš nemanipulujte, vyčkejte cca 12 hodin, než jej dáte do pračky a sušit do sušičky

 

SAMOLEPKY NA OBLEČNÍ

- jsou alternativou k nažehlovačkám. Je třeba ale vědět, že samolepky nejsou tak trvalé, jako nažehlovačky, ale na rozdíl od nažehlovaček je lze snadno použít na označení zimních souprav a pláštěnek. Nezbytné ale je, nalepit je na saténový štítek od výrobce, ketrý bývá umístěn za krkem nebo po stranách oblečení. Přímo na bavlně nevydrží a v pračce jej ztratíte. 

Jak správně použít samolepky na oblečení? 

- Samolepící jmenovku nalepte na saténový štítek od výrobce, který bývá umístěn za krkem nebo na boku vnitřní strany oděvu.

- Silně přitiskněte a nechejte 12 hodin "odpočívat". Lepidlo potřebuje čas na splynutí s látkou.

- Pozor! Nikdy nežehlete přímo přes samolepku! Hrozí její roztavení a ušpinění žehličky.

- Jmenovky po správné aplikaci vydží běžné praní v pračce i sušení v sušičce.